İşitme kaybı olanlar için üretilen işitme cihazları değişik tiplerde ve özelliklerde kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.Değişik görünümde ve değişik karakteristik özelliklerde üretilen işitme cihazlarının mutlaka bir uzman kontrolünde kullanılması gerektiği unutulmamalıdır. Kullanılacak tipin belirlenmesinde uzmanınız sizlere yardımcı olacaktır.

AÇIK KULAK TEKNOLOJİSİ KULAK ARKASI (YENİ BİR DİZAYN)

Son derece estetik ve kulak sağlığı açısından tercih edilen en yeni versiyondur. Kulağın hava alabilmesi kulakta oluşmasını istemediğimiz enfeksiyon ve mantar hastalıklarından kullanıcıyı uzak tutar. Sesteki doğallık ve berraklık tüm işitme cihazı kullanıcı için bir tercih sebebidir. Özellikle Vivatone firmasının geliştirdiği Entre serisinde hoparlörün kulak kanalına yerleştirilmesi seste daha fazla kazanç ve doğallık elde etmiştir. Geleceğin işitme cihazları kulağı tıkamayan modeller olacaktır.

KULAK ARKASI

En çok kullanılan modellerdendir. Tüm işitme kayıplarına hitap etmesi en çok tercih edilen işitme cihazı olma özelliğini sağlamıştır. Kişiye özel olarak yapılan kulak kalıbı ile kullanılması gerekir. Kalıp kulak içersine ,cihaz kulak arkasına takılarak kullanılmaktadır. Kulağa takılması diğer modellere göre biraz zor olsa kullanıcın alışması fazla zaman almaz. En büyük avantajları tüm işitme kayıpları için dizayn edilmesi ve cihaz kulak arkasında kaldığı için kulak kiri ve kulak içinde oluşan nemden etkilenmemesidir. Bu yüzden sağlam ve uzun ömürlüdür.Son yıllarda çıkan dijital modelleri sayesinde ses kontrolü tamamen otomatik olarak yapılabilmektedir. Pil ömrü ise diğer modellere göre daha fazladır.

KULAK İÇİ

İşitme cihazı tiplerinin en estetik ve en küçük olan modelidir.Cihaz tamamen kulak kanalının içerisine yerleştirildiği için görünümü kişiyi rahatsız etmemektedir. Özellikle genç kesimin tercih ettiği modellerdendir. Kulağa yerleştirilmesi oldukça basit ve kullanışlıdır.Tamamen kişinin işitme kaybına ve kulak yapısına göre özel olarak yapılır.Hafif ve orta işitme kayıplı kişiler için dizayn edilmiştir. Konka (ITE) denilen modelleri ileri işitme kayıpları içinde kullanılabilmektedir. Yalnız bu tür modellerde en büyük dezavantaj kulak kiri ve aşırı terden dolayı işitme cihazlarında bazı istenmeyen arızalar sebep olabilmesidir.Onun için kullanıcının temizliğine çok özen göstermesi gereklidir. Nem ve ter için nem giderici aksesuarlar kullanması zorunludur. Avantajı ise estetik bir görünüme sahip olması ve hoparlör kulak zarına daha yakın olduğu için daha doğal bir sese sahip olmasıdır. Ses kontrolu otomatik veya elle ayarlanan modelleri bulunmaktadır.

GÖZLÜK TİPİ

Aynı zamanda gözlük kullanan kişiler için oldukça tercih edilen bir modeldir.Kullanıcı bu cihazı kullanmak için ayrıca gözlük kullanması gerekmektedir. Kulakla herhangi bir bağlantısı yoktur. Ses kemiklerden kişiye ulaştırılır.Yalnız kullanım alanı sınırlıdır.Miks tip işitme kayıplarında kullanılabilmektedir. Kullanımı basit ve estetik yönden tercih edilen modellerdendir.

CEP TİPİ

Özellikle ileri yaştaki kişilerin kolay kumanda edebilmelerinden dolayı tercih etmesi sebebiyle günümüzde de tercih edilen modellerdendir. İstenildiğinde her iki kulakta da kullanılabilmektedir. Oldukça ekonomik bir cihazdır. Kalem pil kullanılmaktadır. Tüm işitme kayıpları için değişik modelleri bulunmaktadır.Eski bir teknoloji olmasına karşın günümüzde halen kullanılmaktadır.En büyük dezavantajı kablosunun çabuk deforme olmasıdır ve kablonun sürtünme seslerini kişiye iletmesidir. İşitme Cihazı fiyatı almak için lütfen bizi arayın.